Choroby zakaźne i inwazyjne

Dzięki szczepieniom ochronnym oraz stosowaniu profilaktyki przeciwko ekto- i endopasożytom psów i kotów występowanie chorób zakaźnych i pasożytniczych można w znaczącym stopniu ograniczyć. Ma to szczególne znaczenie w przypadku chorób zaraźliwych dla człowieka takich jak wścieklizna, głębokie grzybice skórne, glistnice, tasiemczyce, giardioza (lamblioza), świerzb. Bliski kontakt właścicieli (a zwłaszcza dzieci) z chorym zwierzęciem może skutkować zarażeniem i poważnymi powikłaniami.

Występowaniu chorób takich jak nosówka, parwowiroza, choroba Rubarth’a, wścieklizna, parainfluenza, borelioza czy adenowirusowe zapalenie płuc psów można skutecznie zapobiegać wykonując regularne szczepienia ochronne. Również kocie choroby zakaźne jak panleukopenia, chlamydofiloza, kaliciwiroza, białaczka czy katar koci to schorzenia możliwe do uniknięcia jeśli Wasz kot jest zaszczepiony.

W Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej „Akacjowa” we Wrocławiu – Kiełczowie  zajmujemy się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób zakaźnych dysponując szybkimi testami immunologicznymi, laboratorium analitycznym Idexx oraz szerokim zestawem preparatów farmaceutycznych. Badania laboratoryjne wykonujemy na miejscu co znacznie przyspiesza rozpoznanie.

Występowanie inwazji pasożytniczych u zwierząt związane jest najczęściej z kontaktem Waszego pupila z zarażonym kałem, moczem a często z bezpośrednim kontaktem z innym chorym zwierzęciem. Dlatego regularne badanie kliniczne, badanie kału i skóry pozwala na wczesne wykrycie choroby i skuteczne
leczenie.