Czipowanie i paszporty

Czipowanie i paszporty dla zwierząt we Wrocławiu

Zgodnie z obowiązującym prawem każdy pies, kot lub fretka wyjeżdżający za granicę do państw Unii Europejskiej musi być trwale oznakowany i posiadać paszport.

Dysponujemy czytnikiem umożliwiającym odczyt wszystkich mikroczipów działajacych w oparciu o standard ISO 11784/5 FDX-B. Do trwałej identyfikacji stosujemy mikroczipy  – o wymiarach 2,21×12 mm, zbudowane z elektronicznego układu scalonego oraz cewki będącej anteną mikroczipa.

Polimerowa powłoka pokrywająca mikroczip zapobiega dodatkowo ewentualnej migracji. Szklana kapsułka jest obojętna dla organizmu a każdy wszczepiony mikroczip jest sterylny.

Iniekcja odbywa się za pomocą jednorazowego zestawu. Właściciel zwierzęcia otrzymuje druk zgłoszeniowy do bazy danych oznakowanych zwierząt która przechowuje dane oznakowanego pupila. czipowanie zwierząt wrocław 1

W Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej „Akacjowa” we Wrocławiu – Kiełczowie wystawiamy paszporty i przygotowujemy zwierzę do wyjazdu za granicę wykonując niezbędne szczepienia ochronne i zabiegi przeciwpasożytnicze.