Leczenie zatruć

Leczenie zatruć u zwierząt we Wrocławiu

Zatrucia u zwierząt towarzyszących są najczęściej konsekwencją spożycia zatrutego pokarmu (zepsuta żywność, celowe zatrucie środkami chemicznymi, antykoagulantami, lekami) kontaktu jamy ustnej z toksycznymi substancjami znajdującymi się na podłożu (wylane chemikalia, nawozy, środki ochrony roślin, pozostawione otwarte pojemniki) podania przez właściciela leków które nie są dozwolone do stosowania u zwierząt (leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe stosowane u ludzi)

Zatrucia mogą przebiegać w sposób gwałtowny co jest najczęściej uchwytne dla właściciela i zmusza do wizyty u lekarza weterynarii. Zdarza się że w przypadku zatruć niektórymi substancjami (antykoagulanty obecne w trutkach na gryzonie) objawy kliniczne mogą się pojawić późno gdy stan pacjenta może być już dość ciężki.

Dlatego jak najszybciej po zauważeniu przez właściciela podejrzanych objawów (wymioty, biegunka, nadżerki w jamie ustnej, poparzenia, krwotok, siniaki) trzeba zgłosić się do lekarza weterynarii.
W Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej „Akacjowa” we Wrocławiu – Kiełczowie posiadamy sprzęt do diagnostyki i leczenia zatruć u zwierząt towarzyszących co pozwala nam pomóc pacjentom w różnych przypadkach intoksykacji.
Stosujemy nowoczesne iniekcyjne importowane preparaty wywołujące wymioty a jednocześnie nie powodujące skutków ubocznych w postaci sedacji; leki będące antidotum trucizn, prowadzimy intensywną terapię, kontrolujemy postępy leczenia pacjenta dzięki analizatorom badającym krew i mocz u małych zwierząt. Zapewniamy leczenie stacjonarne ze stałym monitoringiem funkcji życiowych.